19 Mayıs 2010 Çarşamba

OKYANUS PASTA

Uzun süredir bir şeyler ekleyemiyorum. Ama boş mu duruyorum. Hayır. Biraz bahar yorgunluğu biraz çocukların güzel telaşları biraz tembellik. Oğluma  okulunda doğum günü yaptık. Pastayı ben yaptım. 5 yıldır yemek ve pasta bloglarını takip etmemin ödülü, oğlumun bu pastayı annem yaptı demesiydi. Çok mutlu oldu. Bu güne kada sınıfa gelen en güzel pastaymış. Bana öyle dedi.

Bu arada pasta hiç profesyonel değil. Çok hataları var. Ama ben de profesyonel değilim ve eğitim almadım. Sadece çocuklarımı mutlu etmek adına öğrenip yapmaya çalışıyorum. Bu pasta için Ufuk Hanım'a teşekkür ediyorum. Onu sürekli takip ederek bu pastayı yapabildim. Hatta pandispanya tarifini de buradan aldım. Kesinlikle tavsiye ederim. Sünger gibi yumuşacık bir kek. Bu işi profesyonel olarak yapanşara saygım sonsuz. Ama hiç değilse kendi çocuklarımızın pastlarını kendimiz yapmalıyız. Bu işi yapan insanların titizliğinden ve hassaslığından şüphem yok. Anlatmak istediğim çocuklarımızın bu pastayı annem yaptı derken duyduğu gurur. Yoksa pastanın yanından şekeri akmış kimin umurunda.
Bu arada pastanın üstündeki balık figürlerini oğlumun hamur kalıplarıyla yaptım. Yerken kime balık vereyim deme gafletinde bulundum. Tabağında balık olanlar bile ben dedi. Anaokulu öğretmenlerinin işi çok zor. Bir daha arayı bu kadar uzatmamayı ümit ediyorum. Haftaya sınavım var. Sınavdan sonra görüşürüz. Bana sevimli blog ödülü veren arkadaşlarım olmuş. Onlara teşekkür ediyorum.