28 Şubat 2010 Pazar

MUTLU YILLAR TUĞBA

Bugün sevgili Tuğba'nın doğumgünü. Tuğba'cım inşallah bu yıl bütün dileklerin gerçekleşir. Bundan sonraki ömründe de hep mutlu olursun. Sana pasta yapmayı hep istiyorum ama bu sefer de oğlum 4 gecedir ateşleniyor ve şu an yine acile gittiler. Ama söz ilk fırsatta sana pasta yapıcam. Öpüyorum seni. Sana şimdilik bu minik köpecikin pastasını gönderiyorum.

Not: Köpek resmi ZuhalYalçın'ınKarnavalı'ndan alınmıştır.

25 Şubat 2010 Perşembe

KIZIM UYUTMUYOR

Ama kendisi uyuyor. Anlayamıyorum bir türlü. Saatte bir mutlaka uyanıyor. kucağma alıyorum emzirmek için. Emer gibi yapıp bekliyor. Sonrasında kafasını geri atıyor. Ben de yerine yatırıyorum. Tam 1 saat sonra yine aynı. Dün gece 9 kere kalkmışım. Uyutup bir yerlere de gitmiyorum onu bırakıp. Sürekli beraberiz. Anlayamıyorum. Bana çok bağlandı. Tavsiyesi olan arkadaşlar varsa fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Bu arada 1 haftadır blogları açamıyordum. Bilgisayarımda problem varmış. Yarın artık bütün arkadaşları dolaşırım.

15 Şubat 2010 Pazartesi

BUNDAN NE YAPABİLİRİM?

Kayınvalideme gittiğimde mutfak penceresinde gördüm bunu. Seramik bir tabağın kenarları kırılmış. Bunda ne yapmayı düşünüyorsun dediğimde al senin olsun dedi kayınvalidem. Kenarlarını zımpara makiesiyle zımparalamayı düşünüyorum. Sonrasında ne yapacağıma dair pek bir fikrim yok. Bana yardımcı olur musunuz? Aslında sevgili Sergün'ün ahşap işleriyle bişeyler düşünüyorum ama beceremicem sanırım. Biraz ağırlığı olan bir materyal. Fikirlerinizi bekliyorum...

13 Şubat 2010 Cumartesi

BEBEĞİMİN UYKU SETİ

         Biraz ara verdim ama geçerli sebeplerim var. Çocuklar sırayla hastalandı. Oğlumun alerjik bir rahatsızlığı var , o nüksetti. Kız da sanırım havaların tutarsızlığından biraz öksürüğe tutuldu. Ama çok şükür atlattık. Bloğa bir şeyler yazabilmem için herkesin uyumasını beklemem gerekiyor. Tabi benim de uykumun gelmemesi gerekiyor. Neyse..
Efendim beni takip edenler Nigar Hikmet ismin mutlaka biliyordur. Yanlış söyledim, bu işlere az çok hevesi olan herkes Nigar Hikmet ismini duymuştur. Kızımın doğumuna yakın uyku seti araştırmasına girdim. Ama bir türlü içime sinen bir set bulamadım. Sonra Nigar Hanım'ın burada yayınladığı yastıktan ilham alarak anneme tarif ettim. ve birlikte uyku setini diktik.

Bu karşıdan görünüşü...
Bu yastığı ve başlığı...

Bu yorgan ve yan yastığı...

Bular da süs yastıkları...

Nigar Hanım'ın yaptıklarının yanında sönük kalır ama annemden bir hatıra olacak. Kumaşı pamuk saten kullandık. Fırfırlar hazır satılanlardan. Bu set bana belki de 50.-TL.'ye maloldu. Ama paradan da önemli olan kendi el emeğim. Bu arada cibinlik tül de eşimin rahmetli halasından hatıra.

4 Şubat 2010 Perşembe

KIZIMA PANÇO ÖRDÜM


Yoğun geçen karlı günlerin ardından sonunda fırsat bulup bilgisayarın başına oturabildim. Yoğun geçen diyorum, okullar kapalı malum. Kar da yağınca evde 2 çocukla resmen tıkıldık kaldık. Bu pançoyu Kurban Bayramı'ndan önce örmüştüüm. Bayramda giymişti. Bebeklere soft renkler çok yakışıyor. Çok beğeni aldı.  Kadife gibi ama daha hafif yumuşak bir ipten ördüm. Ama ipin adını bilmiyorum. Bere de Derya Baykal'ın cupcake beresinden. Tabi kızıma büyük gelince bebe lastiği geçtik kenarlarına. İpin var, seneye şişleri en alta takıp biraz daha büyütmeyi düşünüyorum. Neyse kız uyanmadan bu post'u yayınlayayım da yine kalmasın....

1 Şubat 2010 Pazartesi

BUNLAR DA OĞLUMUN ÖĞRETMENİNDEN


İnternetimde olan problem yüzünden ve çocukların ikisinin birden hastalanması yüzünden bilgisayarın başına bile oturamadım. Bu fotoğraflar 1 haftadır bekliyor. Oğlumun öğretmeni Burcu hanım bütün öğrencilerine karne hediyesi olarak hazırlamış.
Kızların bereleri kırmızı şapkalı. Polardan hazırlamış. Çok pratik. Bir o kadar da güzel. Burcu Hanım'a burdan bir daha teşekkür edelim. İyi tatiller dileyelim.